ŠVĘSTI AR NEŠVĘSTI?

Gal ir netikite, jog egzistuoja dvasių pasaulis, bet į Heloviną ar panašias šventes žiūrėkite kaip į progą pasilinksminti ir lavinti vaikų vaizduotę. Visas dekoracijas ir atributiką rasite šioje čia SPAUSTI

Iš kur kilo kai kurie Helovino papročiai ir atributika?

Tradiciškai, kostiumai imituoja antgamtines, dažniausiai baisias būtybes – vaiduokliai, skeletai, raganos, velniai, vampyrai, vilkolakiai, zombiai. Šie padarai jau nuo seno siejami su piktųjų dvasių pasauliu. Bauginančius kostiumus užsidėdavo, kad piktosios dvasios juos irgi palaikytų dvasiomis ir atstotų.

SALDAINIAI

Senovės keltai piktosioms dvasioms stengdavosi įsiteikti saldumynais. Metams bėgant bažnyčios pradėjo skatinti tikinčiuosius Visų šventųjų išvakarėse vaikštant po namus prašinėti maisto ir dėkingumo ženklan pasimelsti už mirusiuosius. Ilgainiui šis paprotys keitėsi — per Heloviną imta "reikalauti" vaišių, o jų negavus "grasinti" piktais pokštais.

MOLIŪGAI

Piktosioms dvasioms atbaidyti būdavo išdėliojamos išskobtos ropės su degančiomis žvakėmis viduje. Kai kas manė, jog tokia žvakė vaizduoja skaistykloje įkalintą sielą. Vėliau išpopuliarėjo skaptuoti moliūgai.