Nors religija šiais laikais nebėra tokia svarbi, kokia buvo anksčiau, visgi, dalis žmonių net ir neišpažindami konkretaus dievo vistiek krikštija savo vaikus, kadangi tai yra tapę gana įprasta socialine norma. Žinoma, tuo pačiu Krikštynos labai dažnai tampa jaukia šeimos susibūrimo švente, kuomet visi smagiai praleidžia laiką. O jeigu vaikas krikštijamas dar labai ankstyvame amžiuje, tokiu atveju tai puiki priežastis toliau gyvenantiems giminaičiams užsukti susipažinti su nauju giminės nariu.

Suprantama, kad bet kuriuo atveju, Krikštynų metu dovanos yra gana įprastas ir kai kuriais atvejais ir kai kuriems asmenims net ir būtinas atributas. Šiame straipsnyje – plačiau apie Krikštynų dovanas, kokios jos ir, galiausiai, kam jos turi būti dovanojamos.

Krikštynų dovano vaikui

Krikštynų metu vaikui, kuris bus krikštijamas, dovana yra įprasta ir čia daugiau nėra diskusijų. Dažniausiai Krikšto tėveliai ne tik pasirūpina reikalingomis Krikštynų priemonėmis, tačiau tuo pačiu dovanoja simbolišką dovanėlę, kuri ateityje vaikui primins kas yra jo šeima. Vaiko tėveliai dažniausiai yra atribojami nuo dovanos savo vaikui. Kadangi šiais laikais Krikštynų šventės iškėlimas yra gana brangus ir net mažiausios smulkmenos kainuoja daug – dažnai vaiko tėvai pasirūpina dalimi daiktų, kurie anksčiau buvo priskirti Krikšto tėvelių atsakomybei. Tradicijos kiek kinta ir šiuo metu ieškoma vis laisvesnio būdo surasti kompromisą ir galbūt net sukurti šventę ne tik vaikui, tačiau ir visiems šventės svečiams nei vieno per daug neapkraunant.

Bene pati populiariausia Krikštynų dovana vaikams yra brangiojo metalo pakabukai. Nuo angeliukų iki geometrinių formų, kuriuose rekomenduojama graviruoti, kas yra vaiko Krikšto tėveliai arba kada ši miela dovana buvo įteikta. Tai dovana, kurią vaikas gali visada turėti su savimi ir augdamas galbūt ir neatsimins gražios dienos, tačiau bent jau žinos, kas buvo su juo.

Dovanos Krikšto tėveliams. Kas tai?

Kalbėti apie Krikštynų dovanų etiketą išties yra sunku, kadangi egzistuoja labai daug skirtingų nuomonių. Kol vieni teigia, kad tai tik vaiko šventė, tuo tarpu kiti akcentuoja, kad daugiau dėmesio turi gauti ir Krikšto tėveliai, kadangi jie taip pat prisiima tam tikrą atsakomybę ir tuo pačiu garantuoja, kad tinkamai pasirūpins vaiku. Kai kurie teigia, kad tokiu atveju vaiko tėvai turėtų Krikšto tėveliams įteikti dovanėles, kurios tarsi parodo, kad tėveliai Krikšto tėvus rinkosi atsakingai ir tuo pačiu jaučiasi dėkingi, kad jie priėmė šį kvietimą. Žinoma, daugeliu atveju dažniausiai įteikiamos simbolinės smulkmenos, kurios taip pat skirtos prisiminimui.  Dažniausiai šios dovanos įteikiamos tarsi nuo vaiko, kuris atsidėkoja, kad šie du žmonės nusprendė tapti jo gyvenimo dalimi. Jeigui ir vaiko tėveliai, ir Krikšto tėveliai yra tikintys – tokiu atveju visada galima dovanoti su religine tematika susijusias dovanėles.

Dovanos skirtos svečiams

Galiausiai, kai kuriose etiketo knygose galima rasti, kad Krikštytinų metu vaiko tėveliai turi įteikti po simbolinę dovanėlę visiems svečiams, kurie atėjo paminėti vaikučiui svarbios dienos. Šiuo metu labai populiarūs nedideli angeliukai, kurie atrodo žavingai ir tuo pačiu turi simbolinę prasmę.