Atsiliepimai

Paskelbė Vilma
Sveiki, viskas labai gerai, rekomenduoju. Ypač ...

16-11-2021

Peržiūrėti visus

Nusprendėte krikštyti vaikelį ir surengti jam gražią šventę. Norite kad, krikštynos nebūtų kaip vien tik "baliukas". Norite, kad tai būtų išties įsimintina ir graži šventė. Todėl pasiruošti ypatingai šventei reikėtų skirti nemažai laiko. Jei neturite laiko ar patys negalite suorganizuoti šventės, čia padėsime mes. Savo internetinėje krautuvėlėje pateikiame visą reikalingą šventei atributiką spausti čia bei trumpą planelį - scenarijų.

Pateikiame trumpą planelį. Jame yra tai, kas mūsų manymų svarbiausia ruošiantis gražiai šventei:

1. Pasirinkti krikštatėvius.

2. Pasirinkti bažnyčią ir susitarti dėl krikštynų datos.

3. Paruošti kvietimus ir išsiuntinėti šventės svečiams.

4. Pasirinkti ir užsakyti šventės vietą.

5. Pasirinkti ir užsakyti fotografą ir/ar filmuotoją.

6. Pasirūpinkite muzika.

7. Pasirūpinti šventės aplinkos dekoru.

8. Pasirūpinti krikštuko bei savo apranga.

9. Sukurti šventės scenarijų.

10.Pasirūpinkite dovanomis.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Krikštatėvių pasirinkimas - tai labai svarbus, mūsų manymu, vienas iš pagrindinių dalykų. Tai bus jūsų vaikeliui artimi žmonės, tad rinkitės atidžiai ir priimdami spendimą šiuo klausimu gerai apgalvokite. Juk visi norime savo atžalėlei visko kas geriausia. Todėl tikimės iš krikštatėvių, kad jie nebus tik žmonės sudalyvavę krikštynų ceremonijoje. Norime, kad jie metams bėgant bendrautų su vaiku, domėtųsi kaip sekasi, rūpintųsi juo.Patarimas, jei rinksitės tarp draugų ar giminių, rinkitės gimines. Kodėl, tai gyvenimiška patirtis: draugai šiandien yra draugai, rytoj jų galite niekada nesutikti, o gimines, jei santykiai bus "šalti" , tai bent jau per giminių šventes vistiek susitiksite :).

Jeigu krikštatėviai nepažįsta vienas kito, patariame pasirūpinti, kad jie susipažintų. Tuomet bus lengviau ir sklandžiau organizuoti krikštynas.

Dar vienas labai svarbus momentas aptarti kas (tėvai ar krikšto tėvai) organizuos krikštynas, kas ir už ką mokės. Šiais laikais viskas priklauso nuo susitarimo tėvų ir krikšto tėvų. Krikšto tėveliai prisideda prie šventės organizavimo pagal savo išgales. Nėra ir negali būti jokių griežtų reikalavimų ką pirkti ir kiek mokėti.

2. Bažnyčią galite rinktis pagal Jūsų parapijai priklausiančią bažnyčią arba Jums patinkančią bažnyčią. Per apsilankymą Jūsų pasirinktoje bažnyčioje sutarsite dėl datos ir laiko krikštynų apeigoms. Visas Lietuvos bažnyčias galite rasti spausti čia

3. Kai jau turite krikštatėvius ir žinote krikštynų apeigų datą galite pradėti ruošti kvietimus. Kvietimus galite užsisakyti arba pasidaryti patys. Daug dekoravimo detalių, juostelių siūlome mūsų krautuvėlėje spausti čia.  

Prieš pasirenkant kvietimus turite nuspręsti kokia spalva bei tema bus Jūsų šventė. Populiariausios ir gražiausios spalvos krikštynoms yra balta, rožinė ar melsva. Gali vyrauti ir po dvi spalvas kaip balta su rožine ar balta su melsva. Jeigu krikštijami berniukas su mergaite galite pasirinkti ir visas tris spalvas. Gražios ir kitos spalvos ypač, jeigu turite savo mėgstamiausią.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trumpai apie spalvų reikšmes:

Balta: tyrumo, nekaltumo spalva, todėl labai tinka krikštynoms.

Rožinė: meilė, švelnumas, jaukumas, jautrumas, estetika.

Melsva: asocijuojasi su dangumi, jūra, religingumu, tikėjimu, stabilumu, melancholija, pasitikėjimu, ištikimybe, laisve, dvasine energija, saugumu.

Alyvinė: tyrumas, dangus, rojus, pieva, fantazija, jautrumas, jausmingumas.

Auksinė: prestižas, išmintis, turtas, kokybė, patirtis, vadovavimas.

Geltona: dėmesio patraukimas, komfortas, gyvybingumas, bailumas, alkis, optimizmas, sukrėtimas, vasara, intelektas, laimė, energija.

Juoda: elegancija, sudėtingumas, formalumas, galia, jėga, teisėtumas, depresija, liga, naktis.

Oranžinė: žvalumas, kainos prieinamumas, entuziazmas, skatinimas, kūryba.

Pilka: neutrali, visapusiškai harmoninga, reiškianti pasitenkinimą.

Raudona: šiluma, meilė, pyktis, grėsmė, drąsa, susijaudinimas, greitis, jėga, ryžtas, noras, drąsa.

Ruda: atsipalaidavimas, pasitikėjimas, atsitiktinumas, nuraminimas, gamta, žemiškumas, kietumas, patikimumas, veiksmingumas, ruduo, ištvermė.

Violetinė: kūrybinis mąstymas, valdžia, aristokratiškumas, savigarba, gerumas, meilė ir išmintis.

Žalia: ilgaamžiškumas, patikimumas, aplinkos apsauga, prabangumas, optimizmas, gera savijauta, gamta, ramybė, poilsis, pavasaris, saugumas, sąžiningumas, optimizmas, harmonija, šviežumas. 

Populiariausios ir labiausiai tinkančios krikštynų temos: drugelių, balandžių, angelų, vaikiškų atributų (čiulptukaimeškuciai, arkliukai, pėdutės ). Gali būti krikštynos braškių, bitučių, balionų, obuolių, gėlių, jūros ir k.t. temų.

Pasirinkus spalvą bei temą galima pradėti darbus, pav.: pasirenkate baltai rožines su drugeliais krikštynas. Tuomet visur akcentas turi būti šios spalvos bei drugeliai: kvietimas, stalo kortele, stalų ir salių dekoracijos, papuoštos dovanėlės arba pačios dovanėlės svečiams.

4.Šventės vietos pasirinkimas visu pirma priklauso nuo to, kaip jūs įsivaizduojate šventę, kiek dienų norėtumėte švęsti (krikštynos, kaip ir vestuvės, dažniausiai švenčiamos vieną arba dvi dienas) ir, aišku, finansinių galimybių. Šventės vieta Jums turi būti jauki, miela tinkamos spalvos Jūsų šventei. Jeigu tai nuomojamos patalpos būtinai pasiklauskite ką leidžia ir ko neleidžia daryti tose patalpose (tarkim negalima kabinti ant sienų, ant lubų dekoracijų, negalima stumdyti stalų taip kaip norite Jūs ir t.t). Kadangi, krikštynos dažniausiai mažų vaikučių šventė, pasirūpinkite kur galima būtų patogiai juos pervystyti, pakeisti sauskelnes.

5. Internete yra daugybė fotografų, kaip pasirinkti tinkama? Puiku, kai fotografą rekomenduoja pažįstami, tuomet lengviau apsispręsti. Bet vien rekomendacijomis nepatariame rinktis. Mūsų manymu būtinai reikia susitikti su fotografu ir pabendrauti, pažiūrėti jo darbus ir nuspręsti ar Jums priimtinas fotografavimo stilius, bendravimo būdas. Vien internetiniais puslapiais, internetiniais komentarais bei internetinėmis nuotraukomis nepasikliaukite. Galite nusivilti. Kodėl, tai gyvenimiška patirtis. Būtinai užsiduokite sau klausimus kokių nuotraukų norite: ar tradicinių, kuriose matosi žmogaus veidas, ar meninių, kur fotografuojamos rankos, kojos :) 

Pastarosios ir gi gražios, bet ar norėsite vien tokių nuotraukų. Nebūtinai brangiausia yra gražiausia. Kiekvienas žmogus turi savo skonį ir ieškokite tai kas priimtina Jums, o ne tai kas madinga ar turi kaimynas.

6. Pagalvokite dėl muzikos. Ji turėtų būti neįkyri, linksma, bet atlikti tik fono vaidmenį. Juk šventės metu kalbėsite, žaisite, taigi muzika neturėtų trukdyti. Ką pasirinksite ar gyva muziką, ar fonogramą tai tik Jūsų sprendimas.

7. Rinkdamiesi šventės vietą pagalvokite kaip norite ją dekoruoti. Galite puošti tiuliaispopierinėmis girliandomis spausti čiabalionais... Stalus galite dekoruoti stalo konfetikristalaisžiedlapiaisgėlėmis, figūrėlėmis... Stalą papuoš ir servetėlės skirtos vaikams spausti čia. Šventei skirtus gėrimus galite papuošti butelių etiketėmis spausti čia ir čia . Stalą puoš ir krikštynų saldainiai spausti čia

8. Kas turi pasirūpinti krikštijamo vaiko apranga? Kaip ir minėjome pirmame punkte, šiais laikais griežtų reikalavimų nėra, tai tik tėvų susitarimas. Pasak tradicijos, tai būdavo būsimos krikštamotės pareiga - ji atvažiuodavo pas būsimą krikštavaikį, išmaudydavo ir aprengdavo pačios siūtais krikšto rūbeliais. Dabar krikšto tėveliai tariasi su tėveliais kokius drabužėlius rinktis arba patys tėveliai pasirūpina jiems patinkančias apdarais. Tinkamiausia drabužėlių spalva krikštynoms balta. Pasirinkus šventės spalvą lengviau nuspręsite kokia spalva turi būti krikštuko drabužėliai. Būtų gražu, kad tėveliai ir krikšto tėveliai prisiderintų prie krikštuko spalvų.

Dažnai iškyla klausimas: ar berniukui rožinę, o mergaitei melsvą? Daugelyje šalių priimta, kad šventės atributai mergaitei yra rožinės spalvos, berniukui melsvos. Religinėje - priklauso nuo parapijos ir jos taisyklių. Anksčiau buvo griežtai berniukui su rožiniu akcentu, mergaitei su melsvu. Dabar reikėtų pasiklausti parapijoje, kurioje krikštysite. Šiais laikais dažniausiai nėra griežtai apibrėžtos spalvos, svarbu, kad būtų šviesios spalvos.

9. Šventė vyksta sklandžiau, smagiau bei įdomiau kai krikštynų scenarijų tėveliai kuria kartu su krikšto tėveliais. Tačiau iniciatyvos vesti krikštynų šventę dažniausiai prašoma krikšto tėvelių.

Šiame punkte pateiksime trumpą, vienos dienos krikštynų scenarijų.

Krikšto tėvams atvažiavus pas krikšto vaiką į namus, tėvai įduoda vaiką prašydami būti gerais krikšto tėveliais ir prireikus rūpintusi juo. Tuomet vaikutis nuprausiamas ir aprengiamas. Krikšto tėveliai vaikui į batuką įdeda pinigėlį, kad gyvenimas būtų turtingas ir įberia druskos, kad saugotų nuo piktos akies.

Tėveliams įteikia:

česnako gabalėlį, kad vaikutį saugotų nuo piktosios dvasios;

vilnones kojines, kad vaikutis niekada nesušaltu;

šermukšnio šakelę, kad apsaugotų nuo piktų laumių.

Pagal tradicijas tėvai vaikelį krikšto tėveliams paduoda per langą, kad piktąsias dvasias apgauti. (aišku nevisi gali per langą paduoti :) , tai šiuo punktu pasinaudokite tik tie tėveliai kurie turi tokią galimybę :) )

Tuomet tėveliai paliepia:

Važiuoti tik tiesiausiu keliu į bažnyčią, kad vaikelio gyvenimas tiesus būtu;

Sėdėti meiliai susiglaudus, kad vaikelio dantukai būtų tankūs;

Važiuodami nesibarti ir nesikivirčyti, kad vaikelis nebūtų paskui nervingas.

Prie bažnyčios visiems šventės dalyviams įsegami kaspinėliai spausti čia  (galite pasigaminti ir patys su įvairiausiomis detalėmis, kaspinėlių, juostelių, segtukų, žiogelių, gėlyčių, drugeliųpėdučiųmeškučių , dar galite pasidaryti pakabukus su čiuptukaisarkliukais) ir prašoma įsisegti į kairę pusę, kad visada sūnelį/dukrytę prie širdelės nešiotų.

Prieš bažnyčią dar visi turi palypėti ant akmens, kad vaiko dantys augtų kieti ir gyvenimas tvirtas būtų, o krikštatėviai prie bažnyčios slenksčio turi garsiai surikti vaiko vardą.

Po krikšto apeigų vykstate į gamtą, jeigu bažnyčia gamtos apsuptyje galite likti ir ten. Vyksta fotosesija, visi vaišinasi sumuštinukais. Kad būtų šventiškiau ir įdomiau vaikams pripūskite balionų spausti čia skirtų krikštynoms, ar šiaip vienspalvių. Taip pat vaikams patiktų pusti ir muilo burbulus spausti čia.

Gamtoje galite leisti helio balionus į dangų su palinkėjimais, kad kiekvienas svečio palinkėjimas nuskristų tiesiai Dievuliui į ausį. Palinkėjimų korteles rasite čia ir čia , žaisti lauke skirtus žaidimus.

Tuomet visi vyksta į šventės vietą. Šventės pradžioja svečiai įteikia dovanas jaunajam/ai krikščioniui/ei. Susėdus prie stalo, krikšto tėveliai, ar tie kurie ves šventę, padėkoja visiems susirinkusiems, pasako, kad išvežė pagonę, o parvežė krikščionę. Perskaito bažnyčioje išduotą krikšto liudijimą ir padėkoje visiems susirinkusiems į šventę. Gražiausi ir nuoširdžiausi žodžiai - žodžiai iš širdies, o ne rasti interneto platybėse. Mintis, kurias Jūs norite pasakyti tuo metu ir konkretiems žmonėms.

Būkite kūrėjai!

Po pertraukėlės tėveliai dėkoja krikšto tėveliams (padėkas rasite mūsų puslapyje spausti čia ) ir įteikia jiems dovanėles spausti čia . Dovanėlės gali būti atminimo, nebrangūs suvenyrai angeliukai, batukai, čiulptukas, buteliukas, nuotraukos rėmelis arba praktiška brangesnė dovana.

Dar po pertraukėlės, žaidimo forma,  tėveliai gali perskaityt ir įteikt įsakymus krikšto tėveliams spausti čia ir čia   (vienas diplomas pavadintas įsakymai kitas prašymai, tekstas tas pats, tik pasirenkate dizainą). 

Toliau:

Krikšto tėveliai, ar šventės vedėjas:

Jei kūdikėlio laimė priklausytų nuo krikštynų šventės gausos ir linksmumo,

tėvai turbūt sudrebintų žemės rutulį. 

Jei kūdikėlio gyvenimo sėkmė priklausytų nuo žmonių skaičiaus puotoje,

 tėvai, turbūt sukviestų visą pasaulį. 

Tačiau viskas priklauso nuo tėvų rūpesčio ir begalinės meilės savo vaikams...

Tad rūpinkitės savo vaiku, mylėkite jį, mokykite ir veskite doros keliu.

Tėveliams įteikiami įsakymai (prašymas) spausti čia arba spausti čia (vienas diplomas pavadintas įsakymai kitas prašymai, tekstas tas pats, tik pasirenkate dizainą).  

Po pertraukėlės:

Simbolinių daiktų įteikimas:

Krikšto motina nuima skraistę spausti čia nuo vaikelio, paima krikšto žvakę spausti čia ir laikydama rankose sako:

Baltas rūbas šventu vandeniu šlakstytas

Laimę dovanos tau nematytą.

Krikšto žvakės liepsna karšta

Ilgą kelią nušvies tavo širdyje.

Taip pat dovanoja:

Angeliuką spausti čia

Kas benutiktų ir ką bekalbėtum,

Tegul jis viską išspręsti padės.

Kaip besielgtum ir ko benorėtum,

Lai gėrio pradas tave tolyn ves.

Kas tik bebūtų ir ką besakytų tau,

Leisk savo širdžiai pasiekti žvaigždes.

Rūtos šakelę: - Rūta ši žalioji tau doros ir pagarbos įdiegs vertybę

Kruopų maišelį - kad vaikelis visada būtų sotus

Cukraus maišelį – kad gyvenimas būtų saldus

Muiliuką - kad  būtų visada būtų švarus spausti čia

Pinigėlį - kad  būtų turtingas

Visas simbolinias dovanėles krikštatėviai sudeda į krikštadėžę spausti čia ir paduoda krikšto vaikelio tėveliams sakydami:

O rytoj išaušus rytui, rūbus šiuos dėvėtus krikštui

Jus priglauskite prie šių simbolinių daiktų. 

(Šiais žodžiais norima pasakyti, kad  rūbeliai, kuriais vaikelis papuoštas taip pat turi būti saugomi krikštadėžėje.)

(Maišelius simbolinėms dovanėlėms galite rasti spausti čia  ir čia)

Po pertraukėlės vedėjai kreipiasi į senelius:

Mes nenukrentame ant žemės kaip obuoliai, neatsirandame, kaip rasos lašai. 

Mus sukuria, išpuoselėja, užaugina ir išleidžia į gyvenimą švelnios, mylinčios tėvų širdys ir rankos. 

Nors tos mielos rankos jau sukietėjo nuo gyvenimo darbų, tačiau vaikams jos visada lieka švelnios ir numalšinančios bet kokį skausmą...

Mieli tėveliai, dabar jau ir seneliai, šiandien mes dėkingi už tai, kad auginote, mylėjote, išleidote į gyvenimą mus...

O dabar įgijote dar vieną pareigą, rūpintis ne tik vaikais, bet ir anūkais...

Įteikiama padėka spausti čia . Įteikiami pasižadėjimai, kad perskaitytų ir pasižadėtų anūkėliui/ei spausti čia ir čia , įteikiamos dovanėlės spausti čia.  Diplomams, įsakymas, padėkoms, prašymams galite įsigyti rėmelius spausti čia . 

Dovanėlės gali būti humoristinės, pavyzdžiui seneliams įteikiamos taupyklės spausti čia, kad taupytų anūkelio mokslams, namui, atostogoms, automobiliui...

Močiutėms galima padovanoti  spausti čia  prijuostę, šaukštą - skaniai košei gaminti, blynams kepti... 

Po pertraukėlės:

"Spaudžiam" krikšto tėvelius , kad vaikui dantys nebarškėtų. Sveteliai pradeda juos spausti ir dainuoti:

"girdėjom kūmute, miestely buvai, miestely buvai, pyragą pirkai"

ir taip dainuoti kol krikšto mama atneša tortą.

Po to dainuoja krikšto tėveliui:

"Girdėjom kūminėli, miestely buvai, miestely buvai, užsigerti pirkai."

Kūminėlis atneša gražiai dekoruota butelį gero gėrimo, kurį reikės saugoti iki vaikelio pilnametystės.

Dekoravimas - Jūsų fantazija! Dekoravimo detalių galite rasti čia

Po pertraukėlės:

Kadangi vaikelis yra dar mažas, ir nieko nemoka, jį reikės daug visokių dalykų išmokyti, ir daug ko parodyti. Tėveliai vieni juk visko nesuspės, tad kiekvienas turėsite ką nors pasižadėti išmokyti, o kad pasižadėjimo nepamirštumėte užtvirtinsim jį "Širšių medumi".  "Širšių medaus" receptus bei etiketes rasite spausti čia  . 

Žaidimas "pasižadejimai" spausti čia

 Po pertraukėlės:

Aš - maža ir gležna gyvybės sėkla,

Pati išdygti negaliu,

Tad, jei sėsite mane abejingai,

užaugsiu menka,

Jei sėsite mane su meile,

užaugsiu derlinga.

Globokite, mylėkite mane, aš - jūsų vaikas.

Prabėgs metai ir mažylis/ė rinksis profesiją, O kad nepasiklystų ir pasirinktų teisingai, sveteliai pabandykite nuspėti ateitį (korteles bus saugomos iki kol vaikui sukaks 18metų, tam svečiui, kuris atspės profesiją, turės iš pirmos algos nupirkti dovaną). 

Žaidimas "Profesija"  spausti čia

Visos šventės metu siunčiama "Svečių knyga", kurioje svečiai įrašo savo mintis apie krikštynas, sveikinimą, palinkėjimą... Ši knyga taip pat saugoma krikštadėžėje spausti čia.

Dar kartą padėkojate sveteliams, kad buvo kartu su Jumis šią nuostabią dieną ir įteikite dovanėles. Dovanėlės simbolinės spausti čia.

Jeigu dar turite laiko, nesiskirsto svečiai į namus, gaite pažaisti įvairius šventinius žaidimus arba pašokti :)

10. Tradicinės krikštynų dovanos: pasidabruoti stalo įrankiai, puodeleiai, kryželis, nuotraukų rėmeliai, dėžutės pirmam danukui ir pirmai sruogelei spausti čia. 

Gražios šventės!