Atsiliepimai

Paskelbė Vilma
Sveiki, viskas labai gerai, rekomenduoju. Ypač ...

16-11-2021

Peržiūrėti visus

Lietuvoje vis labiau populiarėja santuokos įžadų atnaujinimo tradicija, tai leidžia vėl pajusti ir išgyventi laiminančią kunigo ranką, tyliai, nedrąsiu balsu tariama meilės priesaiką, ant mylimojo piršto užmaunamą aukso žiedą.
Tradiciškai dažniausiai įžadai buvo atnaujinami sidabrinių, tai yra 25 m. spausti čia ir auksinių spausti čia, tai yra 50 m. vestuvių jubiliejų proga. Laikas šiuos papročius kiek koreguoja – tai padaryti trokšta vis daugiau mažiau laiko kartu pragyvenusių porų. Be to, šiais skyrybų bumo laikais ketvirtį ar pusę amžiaus tveriančių santuokų mažėja, o ir išlikusios ne visos yra tokios tvirtos, kad būtų pasiruošusios skelbti apie savo meilę visam pasauliui.

Yra daugybė priežasčių dar kartą eiti prie altoriaus su tuo pačiu partneriu. Vienoms poroms tai – būdas nubraukti nuo savo santuokos rutinos dulkes ir įvertinti duotus pažadus brandesniu žvilgsniu. Kitiems tai – galimybė apibendrinti kartu nueitą kelią, padėkoti už gražų gyvenimą vienas kitam ir Dievui. Puikia proga suburti visus draugus ir pažįstamus į didelę smagią šventę tampa santuokos jubiliejus. SPAUSTI ČIA

Šią gražią ir iškilmingą įvykį galima atlikti tiek namuose, tiek santuokų registravimo įstaigoje, tiek bažnyčioje.

Švenčiant auksines bei sidabrines vestuves, civilinės metrikacijos įstaigoje gali būti pakartojami kai kurie santuokos momentai. Gali būti sudaromas vestuvių jubiliejinės sukakties aktas. Jį perskaito civilinės metrikacijos biuro darbuotojas. Po aktu auksinių bei sidabrinių vestuvių registracijos knygoje (metraštyje) pasirašo jubiliatai ir liudininkai. 

Bažnyčioje atnaujinami santuokos įžadai, jubiliejinę santuoką palaimina kunigas, jaunieji pakartoja priesaiką vienas kitam, uždeda žiedus. Jeigu jaunieji pamėtė, ar neturėjo žiedų tai puiki proga įsigyti kitus vestuvinius žiedus. Bažnyčia neišduoda jokio rašto, liudijimo, pažymėjimo apie santuokos įžadų atnaujinimą. Bet galite sukurti savo ir paprašyti, kad kunigas pasirašytų. Tokius liudijimus prekyboje siūlome ir mes spausti čia.

Galima pasitelkti dalį tradicinių vestuvių tradicijų, bet reikėtų jas kitaip įprasminti.

Gražiausios yra sidabrinės, auksinės ar kitos jubiliejinės vestuvės, kai įžadus atnaujina žmonės, kartu praėję ne vieną išbandymą, supratę, koks gyvenimas yra trapus ir kaip svarbu išsaugoti tai, kas sukurta. Tokios šventės būna itin stiprios emocine prasme. Žmonės nė patys nesitiki, kad taip jaudinsis, bet būna, kad džiaugsmingai verkia visa bažnyčia. Gražu, kai tėvus prie altoriaus atveda vaikai, anūkai, proanūkiai. Matai, kokius vaisius subrandino meilė. Tai sukelia kur kas stipresnius pojūčius nei dviejų jaunų, savo gyvenimo kelią tik pradedančių žmonių santuoką. 

Taip pat dar viena puiki, neeilinė šventė, kurių ir taip nedaug pasitaiko mūsų gyvenime bei dar viena gera proga susitikti su savo giminaičiais, artimaisiais, kaimynais. Tai dar viena puiki proga švęsti!

Pateiksime trumpą jubiliejinį vestuvių scenarijų tinkanti 50 Auksinėms vestuvėms, bet jį galite priderinti ir prie kitų jubiliejinių vestuvių.

Vaikai išlydi tėvelius iš namų (vaikai gali būti jau įsisegę gėlytes į atlapus kaip piršliai).

Brangūs tėveliai, 
Jūs negailėjote išmintingo patarimo vaikams, anūkams ir draugams. Ištikus bėdai visuomet surasdavote savyje stiprybės ir jėgų jas įveikti. Dabar jūs jau didžiausius gyvenimo darbus atlikote – vaikai užauginti, namai pastatyti ir pasodintas ne vienas medis. Jūs kantriai kūrėte bendrą gyvenimą: grūdelis prie grūdelio, plyta prie plytos, žodis prie žodžio ir taip jau 50 metų kartu. Tad leiskite jums užrišti auksines juostas, kurios įamžina jūsų darbštumą ir kantrybę.

(užrišamos juostos SPAUSTI ČIA arba SPAUSTI ČIA, galite rinktis ir savo sugalvotas juostas SPAUSTI ČIA dar galite pasiruošti gėlių puokštelę nuotakai ir gėlę į atlapą jaunikiui)

Tuomet visi kartu vykstate į bažnyčią, į metrikacijos skyrių „zaksą“ar į vieną iš jų (ten kur pasirinkote iš anksto). Jeigu vykstate automobiliais, juos galite papuošti, juk čia tikros vestuvės! Spausti čia arba galite užsakyti savo personalizuotą juostą automobiliui spausti čia Joje galite įrasyti jaunųjų vardus ir datas.

Po ceremonijos (bažnyčioje ar „zakse“) vaikai gali pasveikinti tėvelius įteikiant ir garsiai perskaitant jiems sveikinimą rėmelyje spausti čia arba spausti čia

Jeigu užsakytas fotografas tuomet pats laikas gražioms nuotraukoms ir vaišėms svečiams. Galite būti pasiruošę saldainių pavaišinti susirinkusiuosius.

Vykstate į šventės vietą. Ten galite sutarti iš anksto su svečiais, kad padarytų jauniesiems sutiktuves –liaudyje vadinamą „bromą“. Bromai galite pasiruošti vestuvinių vaišių bei gėrimų SPAUSTI ČIA ir ČIA

Kol jaunieji išsipirkinėja praėjimą, jaunųjų vaikai pasiruošę sutikti tėvus su duona, vandeniu ir druska. Tariami šie žodžiai:

Brangūs tėveliai, didžiausia laimė vaikams su duona ir druska pasitikti Dievo palaiminimą gavusius savo tėvus. Perlaužkite šią duonos riekę, pasidalykite ir žinokite:
- Kaip duonos riekę laužiate perpus, taip teko pasidalyt džiaugsmu ir laime, pečius suglaudus teko atremt vargus, kurie užklupdavo lyg naktis savaime!
Mieli tėveliai, mes, vaikai, iš visos širdies linkime, kad jūsų namuose visada rusentų jauki židinio ugnelė, krykštautų jūsų proanūkiai, kad gyvenimo saulės netemdytų nė menkiausias debesėlis...

Kaip ir tikrose vestuvėse, kaip gi be persirengėlių, kurie užgrobė stalą ir jau švenčią. Išpirkus stalą svečiai gali pasveikinti jaunuosius.

Susėdus prie stalo, vienas iš vaikų ar vedėjas taria kalbą. Tekstas:

Labas vakaras, šią gražią  dieną susirinkusiems į tėvų auksinių vestuvių Šventę. Tėvų vardu dėkojame už jūsų nepasididžiavimą ir už tai, kad svarbūs ir brangūs tėvams žmonės šiandien yra šalia.

Taip pat  įteikiame  auksinės santuokos liudijimą.(jį galite pasiruošti iš anksto patys ir paprašyti bažnyčioje kunigo jį pasirašyti kartu su jaunaisiais).

Jums  mielieji sveteliai dovanojame mažas padėkos dovanėles, kurios guli prie Jūsų ant stalo, kad atmintumėte šią nuostabią šventę (svečių dovanėlės gali būti magnetukai, ženkliukai su tėvų nuotraukomis ar tiesiog užrašu su vardais, datomis, su padėkos tekstu, gali būti gražiai įpakuoti saldainiai... spausti čia, spausti čia)

Pakelkime tostą už tėvelius ir susirinkusius svetelius.

Toliau bendraujama su visais susirinkusiais:

Pradžioje norėčiau visiems svečiams priminti , ką visi be išimties privalote daryti visą laiką kol balius tęsis:
1. Daug valgyti.
2. Dar daugiau gerti. 
3. Neliūdėti pačiam.
4. Rūpintis savo kaimynais, prižiūrėti ir linksminti juos.
5. Linksmai šokti.
6. Skambiai dainuoti
7. Visur ir visada palaikyti gerą nuotaiką.

O dabar, kad šiandien neliktume nepavalgę, neišgėrę, nepasilinksminę, reikia įdarbinti kelis žmones prie šio žavingo stalo. Taigi, mums reikalingi atsakingi žmonės, kurie atliktų komendantų darbą. Prašom siūlyti kaimynus, kurie jums atrodo patys patikimiausi ir tinkantys eiti šias pareigas.Išrenkami stalo komendantai, jiems  užrišamos juostos (spausti čia arba kitą atributiką spausti čia), kad visi žinotų apie juos, įteikiam švilpukus (spausti čia), kad visi girdėtų. Reikės medicinos seselės, kuri rūpinsis šventės dalyvių sveikata, uždedam juostą (spausti čia arba kitą atributiką spausti čia), policija, kuri rūpinsis viešąja tvarka, uždedam juostą (spausti čia arba kitą atributiką spausti čia) ir gaisrininką, kuris gesins ugnį, jei tokia įsiplėks, uždedam juostą (spausti čia arba kitą atributiką spausti čia). Valdžia išrinkta, mielieji sveteliai pasveikinkime juos įsipylę taurelę ir išgėrę už jų sveikatą.

Gal būt norite išrinkti, nominuoti daugiau svečių spauskite ir rinkites. Kiekviena dovanėle, dėmesiu, nominacija...svečias bus tik labiau patenkintas.

Toliau šokiai,žaidimai, pokalbiai,maistas.

Šeimos židinio įteikimas (vaikai įteikia židinį sakydami šiuos žodžius) SPAUSTI ČIA :

Prieš 50 metų jūs sukūrėte šeimą. Šeima - tai lyg židinys, prie kurio sugrįžtama kasdien atgauti fizinių ir dvasinių jėgų. Šeimoje auga vaikai, anūkai, proanūkiai ir šildosi šio židinio šilumoje.
Jūs nešėte šeimos židinio kibirkštėlę vaikams, dabar vaikai atneša šią jaukią savo šeimų aukuro ugnies dalelę jums brangūs tėveliai.
Tai meilės, pasitikėjimo, taikos ir šilumos liepsna, kuri neužgeso jau 50 metų. Kaip ir tuomet, taip ir dabar jūs esate laimingi nors smilkinius ir puošia jau sidabro gijos. 

Tėvų valsas, poto tėvų su vaikais.

Būtų gražu ir smagu jauniesiems prisiminti, jeigu svečiai savo palinkėjimus, sveikinimus, norus, pastebėjimus įrašytų svečių knygoje, svečių medyję ar tam skirtoje lėkštėje SPAUSTI ČIA. Knygą reiktų palikti matomoje, lengvai prieinamoje vietoje, o šventės metu visus informuoti apie tai.

Dar prie tokių svarbių/oficialių darbų būtų vestuvinio torto pjovimas ir valgymas Spausti čia.

Įdomus pastebėjimas, kai žmonės tuokiasi pirmą kartą, turbūt retas susimąsto apie tai, jog po daugelio metų, šiuo atveju net po 50 metų, vėl teks patirtį tą patį, tik naujai savo vestuvių jausmą. Taip pat, tėveliai dar atrodo visai neseniai ruošė vestuves savo vaikams, atliko visas vestuvines apeigas: išlydėtuvės, druska ir duona, šeimos židinys, kunigas ir t.t. ir štai, nedaugelis turbūt apie tai susimąsto, jog neužilgo ir patiems tai reikės patirti, tik jau kitame vaidmenyje. O ir vaikams, jei jų dar nebuvo, tai puiki proga „pasitreniruoti“ prieš savo mylimų vaikų vestuves.

Kelios nuotraukos atsiųstos klientų iš 50 vestuvių jubiliejaus. AČIŪ Jums ir ilgiausių METŲ!